Czy warto inwestować w schody granitowe?

Stanowią doskonałą alternatywę dla konstrukcji z drewna lub stali. Schody granitowe sprawdzają się zarówno we wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz, wyróżniając się nie tylko funkcjonalnością, ale też estetycznym wyglądem.

Wykonane z naturalnego kamienia, mają dość surowy, przez co minimalistyczny charakter. Są jednak idealnym uzupełnieniem budynków utrzymanych zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Zwarta i dostojna bryła schodów granitowych w specyficzny dla siebie sposób wieńczy elewację zewnętrzną lub stanowi praktyczny element wyposażenia wewnętrznego, łączący poszczególne poziomy domu.

Wytrzymałe i odporne

Nasze wyroby kamieniarskie cenione są za swoją wysoką jakość – i nic dziwnego, wszak surowiec, który wykorzystujemy do ich produkcji pochodzi ze sprawdzonych źródeł, głównie ze znanych strzegomskich kopalń. W rezultacie, bez względu na wybraną technikę wykonania (okleinowania płytami lub układania z kamiennych bloków), schody granitowe są wytrzymałe i odporne na działanie niekorzystnych czynników, zarówno atmosferycznych, jak i mechanicznych.

Ogromną zaletą wyrobów z kamienia naturalnego jest ich niska ścieralność. To oznacza, że przy prawidłowej konserwacji (w szczególności przy regularnym zamiataniu), przez wiele lat zachowają swój nienaruszony wygląd.

Surowiec podatny na kształtowanie

Kamień naturalny wykorzystywany do produkcji schodów granitowych jest materiałem, który przy pomocy specjalistycznych narzędzi obróbczych można dowolnie kształtować. W ten sposób, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne elementy architektoniczne mogą zostać nie tylko odpowiednio docięte na wymiar. Powierzchnię poddać można szlifowaniu, polerowaniu lub innym zabiegom, co wpływa na ich ostateczny wygląd i formę.

Praktyczne i estetyczne

Schody granitowe można bez trudu utrzymać w dobrej kondycji, a utrzymanie ich w czystości nie sprawia większego problemu. Wbrew pozorom nie jest to element architektury zarezerwowany wyłącznie dla przestronnych obiektów, choć i w tym przypadku spełniają znakomicie swoje zadanie – również w domach jednorodzinnych i niedużych przestrzeniach biurowych świetnie się sprawdzają. Nie da się więc ukryć, że jest to wyrób godny polecenia.