Schody granitowe

Solidne, niewymagające wykonywania szczególnie skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych dla utrzymania ich estetycznego wyglądu, odporne na działanie niekorzystnych czynników.

Proponowane przez nas elementy wykończeniowe – schody granitowe – będą stanowiły najlepszą wizytówkę Państwa domu. Wykonane z kamiennych bloków lub okleinowane stopnie przez wiele lat zachowają swój perfekcyjny, dostojny wygląd.

Wyroby z kamienia najwyższej jakości

Realizując zamówienia sięgamy po pierwszej klasy, naturalnie występujące surowce, najczęściej pochodzące z polskich kopalni. Poddajemy je precyzyjnej obróbce, stosując techniki pozwalające na uzyskanie oczekiwanej gładkości oraz połysku. Wszystkie elementy są starannie dopasowywane i docinane pod wymiar, szlifowane i polerowane, zgodnie z indywidualnymi ustaleniami. W rezultacie – gotowe schody granitowe doskonale się prezentują, zwracając uwagę minimalistycznym charakterem, prostymi liniami, a także przemyślaną kompozycją.

Zalety zastosowania kamiennych stopni

Jest to opcja, którą doceniło już wielu naszych Klientów. Niska ścieralność oraz wyjątkowa odporność na niszczący wpływ panujących warunków atmosferycznych (niskich i wysokich temperatur, opadów, ekspozycji na promieniowanie UV) daje pewność, że kamienne stopnie przetrwają w niezmienionej formie wiele lat, służąc użytkownikom. Różnorodność odcieni i uziarnienia sprawiają, że kamienne stopnie można zastosować z powodzeniem nie tylko w miejscach o funkcji reprezentacyjnej. Schody granitowe są na tyle uniwersalne, że wykonuje się z nich zarówno stopnie wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Konserwacja – nieskomplikowana i szybka

Wykonywane z granitu schody mają jedną, szczególną zaletę – utrzymanie ich w czystości nie sprawia większych problemów. Nie tylko nie jest kosztowna i nie wymaga stosowania specjalistycznych preparatów, ale też nie zajmuje wiele czasu. Kluczowe dla utrzymania stopni w dobrym stanie jest ich częste omiatanie z drobinek piasku, który może powodować zarysowania oraz matowienie powierzchni (działa podobnie jak papier ścierny). Do umycia schodów granitowych najlepiej wykorzystać czystą wodę z (ewentualnie) odrobiną delikatnego detergentu i miękką szczotkę.

Inwestycja na lata

Jeśli poszukują Państwo elementów wykończeniowych do swojego domu lub funkcjonalnych rozwiązań do biura – gorąco zachęcamy do wybrania wyrobów z kamienia. Schody granitowe podkreślą charakter budynku, sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Serdecznie zapraszamy.

Zobacz także: